Веселина Седларска е родена през 1954 г. в Стралджа. Завършва гимназията с преподаване на английски език в Пловдив, а след това журналистика в Софийския университет. Специализира журналистика в САЩ.
Работила е във вестниците „Сливенско дело“, „Черноморски фар“, „Труд“, „Стандарт“, в радио „Свободна Европа“, сега работи за коментарния сайт „Редута“.
Седларска е автор на две публицистични книги – „Сънувах Мисисипи“ и „Пасажерите на Ной“ и на романите „Кладенецът“ и „България за начинаещи“. Живее в Сливен.
Ето и кои книги препоръчва тя на гимназистите:
Чуждестранни:
- „Повелителят на мухите“ на Уилям Голдинг – за да разберат, че носим отговорност за всяко свое действие или бездействие, дори и то да изглежда незначително.
- „Фермата на животните“ на Джордж Оруел – за да забелязват как идеалите се превръщат в демагогията и как всяка революция е застрашена от превръщането й в тоталитаризъм, за да са нащрек за знаците.
- „Дневникът на Ане Франк“ – за да знаят, че има страшни неща, които могат да се върнат, защото хората забравят уроците на миналото.
- „Пътеводител на галактическия стопаджия“ на Дъглас Адамс – за да разширяват въображението си и да се забавляват.
- „Властелинът на пръстените“ на Толкин – за да виждат живота в приказките и приказките в живота.
Български книги:
- „Записки по българските въстания“ на Захари Стоянов – за да нямат илюзии , свързани с народопсихологията.
- „Възвишение“ на Милен Русков – за да разберат какво е онова „и страшно е, майко, и весело“, което се редува през годините в българската история.
- „Задочни репортажи за България“ на Георги Марков – за да знаят, че е имало и такова време.“
- „Балада за Георг Хених“ на Виктор Пасков – за да си доставят най-дефицитното нещо в нашите дни, човеколюбие.
- „Осъдени души“ на Димитър Димов – за да повярват, че може да съществува и хубав български роман за любовта.